Babka płesznik jak przygotować?

4
2
views

Nasiona babki płesznik są często wykorzystywane jako remedium na problemy z układem pokarmowym i nie tylko. Jakie właściwości ma ten produkt i w jaki sposób należy przygotować nasiona, by móc je skonsumować?

Zdrowotne zioła – naprawdę pomagają?

Nasiona babki płesznik są obecnie stosowane coraz powszechniej. To dzięki temu, że zawierają one tak zwany błonnik witalny. Nie tylko wspomaga on proces trawienia zapobiegając zaparciom, ale także obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Wszystko to sprawia, że babka płesznik coraz częściej zyskuje uznanie i to nie tylko wśród osób, które cierpią z powodu złego procesu trawienia.

Działanie ziół to przede wszystkim:

  • oczyszczanie z toksyn,
  • łagodzenie stanów zapalnych i dolegliwości bólowych,
  • wspomaganie procesów metabolizmu,
  • dostarczanie witamin i minerałów.

Zobacz: Co zawiera błonnik?

Jak zażywać zioła?

W jaki sposób przygotować nasiona babki płesznik, by zachowały one swoje wszystkie właściwości? Przede wszystkim nasiona babki płesznik należy przed spożyciem namoczyć. To pozwala na to, by wydzieliły one śluz. To ten śluz pomaga chronić ściany przewodu pokarmowego przed szkodliwym działaniem niektórych składników. Ponadto nasiona babki płesznik pod wpływem wody powiększają swoją objętość. W ten sposób można wspomóc się podczas procesu odchudzania. Podczas stosowania nasion należy pamiętać, że nie należy przesadzać z ich ilością dorosła osoba może zjeść dziennie około trzech łyżek, dzieci tylko dwie łyżeczki. Codzienne stosowanie babki płesznik objawia się przede wszystkim w braku problemów z zaparciami i trawieniem. Zobacz http://naturalne-oczyszczanie.pl/jak-oczyscic-organizm-z-toksyn-ziolami/

A może mieszanka ziół?

Babkę płesznik można również znaleźć w preparatach, które są przeznaczone jako wspomaganie przy regeneracji wątroby. Warto pamiętać, że nasiona tej rośliny mogą wpływać korzystnie na proces oczyszczania całego organizmu z metali ciężkich. Jednym z takich preparatów, który ma babkę płesznik w swoim składzie jest Hepa Vitale. Oprócz tego zioła Hepa Vitale zawiera również ostropest plamisty, który zawiera sylimarynę, substancję, która ochrania komórki wątroby oraz czarnuszkę siewną, która wpływa pozytywnie na zdrowie całego organizmu, ponieważ ma bardzo wiele prozdrowotnych właściwości. Stosując tę mieszankę tego typu ziół ma się pewność, że produkt ma odpowiednie proporcje, a zioła są rzeczywiście wysokiej jakości.

4 KOMENTARZE

  1. Zioła są bardzo dobre, dobrze działają, moja babcia zawsze powtarza, że w naturze są najlepsze lekarstwa, bez chemii i podkręcaczy . A Babka to roślina mojego dzieciństwa tak swoją drogą 😀

  2. Mojej babci kupiłam ostatnio Hepa Vitale i mówi że super, fajnie się po tym czuje. Dobrze, że nastała pewna ‚moda’ na zioła,, trzeba z tego korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here