Co na cellulit na pośladkach?

Cellulit jest zjawiskiem, który dotyka co trzecią kobietę na świecie. Objawia się on nadmiernym gromadzeniem komórek tłuszczowych w tkance podskórnej. Towarzyszy mu skłonność do zatrzymywania się wody w organizmie. U osób z cellulitem komórki tłuszczowe mają dziesięciokrotnie większą grubość, niż u osób zdrowych. Dodatkowo tworzą się złogi tłuszczu, których układ limfatyczny nie potrafi zredukować. Czynników wywołujących cellulit jest wiele. Pojawia się on w najbardziej widocznych miejscach jak pośladki, brzuch czy ramiona. W jaki sposób walczyć z tego rodzaju defektem kosmetycznym? Czy istnieją metody na jego całkowite usunięcie?

Po pierwsze, istotna podczas walki z cellulitem jest dieta. Trzeba wiedzieć, czego nie jeść, a co wprowadzić do swojego jadłospisu. Na pewno należy unikać tzw. szybkiego jedzenia, a więc zapiekanek, kebabów, hamburgerów – produktów z ogromną ilością tłuszczy, pustych kalorii. Ponadto, warto ograniczyć spożywanie słodyczy, gazowanych i słodzonych napojów. Powinno się jeść dużo warzyw i owoców np. szpinaku, pomidorów, sałaty, jabłek i gruszek. Zaleca się również spożywanie produktów, które przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej, a więc jajek, białych serków, ostrych przypraw czy zielonej herbaty. Zobacz inne sposoby http://kremy-antycellulitowe.pl/jak-skutecznie-pozbyc-sie-cellulitu/

Po drugie, należy zadbać o kondycję fizyczną. Sama dieta nie pomoże. Aby efekty były widoczne i pojawiały się szybciej, powinno się zwiększyć aktywność fizyczną. Na początek wystarczy 30 minut ćwiczeń dziennie. A rezultaty, naprawdę pojawią się bardzo szybko. Przy walce z cellulitem na pupie, preferowane są ćwiczenia wzmacniające zarówno mięśnie pośladków jak i ud oraz brzucha, ponieważ są one ze sobą powiązane. A więc należy wykonywać planki, przysiady, pompki, brzuszki, zwody, bieg truchtem. Warto także skorzystać z nagrań najsłynniejszych trenerów fitness.

Po trzecie, warto zadbać o pielęgnacje ciała, by poprawić jej wygląd zewnętrzny. Można skorzystać z zabiegów kosmetycznych pobudzających krążenie. Zaleca się również domowe zabiegi w postaci szczotkowania ciała bez użycia wody, masażu szorstkimi szczotkami, peelingów z kawy lub cukru oraz nawilżaniu olejkami.

Jakie są skuteczne kosmetyki na cellulit?

W ostatnich tygodniach swoją wysoką popularność uzyskał antycellulitowy krem marki Vialise, który promuje się jako skuteczny i innowacyjny sposób na pozbycie się cellulitu. Krem jest bezpieczny, był sprawdzany i testowany przez ogrom kobiet. Doskonale przenika do skóry i niweluje ją u samego źródła nie powodując żadnych skutków ubocznych.

Pamiętajmy jednak o kompleksowym podejściu do naszego ciała. Niemal każda kobieta z biegiem czasu zmaga się z problemem jędrności skóry. Warto pomyśleć o tym wcześniej i włączyć kremy ujędrniające do naszej codziennej pielęgnacji (np. krem ujędrniający piersi Frashe).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *