Co zrobić, aby mieć większy biust?

7
1
views

Duży, pełny biust jest marzeniem wielu kobiet. Nie każda jednak została nim obdarzona. Dlatego tak chętnie sięgamy po wszelkie sposoby na to, żeby mieć większe piersi. Do najbardziej skutecznych, choć niełatwych metod zaliczane są operacje plastyczne lub farmakologia. Medycyna estetyczna jest kosztowna, a tabletki nie przynoszą aż tak dużych rezultatów.

Jakie są najbardziej skuteczne sposoby na powiększenie piersi?

Najlepszym, najszybszym i najskuteczniejszym sposobem jest oczywiście medycyna estetyczna. Zabieg powiększania piersi można przeprowadzić dwojako – poprzez implantację wkładkami silikonowymi lub wszczepienie tkanki tłuszczowej. W obu wypadkach przeprowadzana jest operacja chirurgiczna przy znieczuleniu ogólnym.

Operacja powiększenia biustu przez implanty silikonowe trwa około dwóch godzin. Chirurg wykonuje nacięcie w okolicach brodawki sutkowej lub pod fałdą piersiową. Następnie przygotowuje przestrzeń do włożenia implantu pod mięśniem piersiowym większym. To umiejscowienie sprawia, że implant zasłaniany jest przez naturalne tkanki. Dzięki temu piersi wyglądają bardzo naturalnie.

Powiększenie biustu tkanką tłuszczową polega na pobraniu owej tkanki od pacjentki przez zabieg liposukcji. Następnie przez niewielkie nacięcia wokół brodawki tłuszcz wprowadzany jest do piersi.

Operacja powiększenia piersi to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Efekt jest jednak trwały i utrzymuje się cały czas. Powrót na „stół” przewidziany jest tylko w przypadku chęci wyciągnięcia implantów lub ich wymiany, na przykład na większe.

Większy biust dzięki kwasowi hialuronowemu

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym to mniej inwazyjna alternatywa do operacji plastycznych. Kwas w formie żelu wprowadzany jest do piersi przez wenflon umieszczony pod pachą. Kwas hialuronowy wypełnia piersi, przez co te podnoszą się i powiększają. Specjalny masaż, który wykonuje chirurg po zabiegu, ma na celu nadanie im odpowiedniego kształtu. Po zabiegu pacjentka musi nosić specjalny biustonosz modelujący.

Kwas hialuronowy nie jest jednak tak trwały, jak implanty silikonowe. Efekt powiększonych piersi utrzymuje się od 18 do 30 miesięcy i po tym czasie trzeba albo powtórzyć zabieg, albo zdecydować się na trwalsze powiększenie właśnie poprzez implantację.

Wypełnianie kwasem hialuronowym pozwala kobiecie zobaczyć, jak będzie wyglądała w większym rozmiarze biustu i czy będzie dobrze się w nim czuła. Jeśli będzie pewna, że to jest to, czego oczekiwała lub że potrzebuje większego rozmiaru – może zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej.

Wypełnianie biustu kwasem hialuronowym nie jest jednak tanie – w zależności od rozmiaru, jaki chce się uzyskać, kwoty wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Pomoc farmakologiczna

Jeśli użycie skalpela jest zbyt przerażającą lub zbyt drogą wizją, pozostają jeszcze tabletki powiększające biust. W ich składzie znajdują się głównie fitoestrogeny, czyli roślinne hormony, które w swoim działaniu przypominają damskie hormony płciowe – estrogeny. Fitoestrogeny wpływają na rozrost gruczołów piersiowych, lepsze krążenie krwi i limfy w tym rejonie. Po długiej, systematycznej kuracji piersi są:

  • podniesione,
  • pełniejsze,
  • ujędrnione,
  • faktycznie większe.

Ponadto widoczność rozstępów zostaje zredukowana. Nie są to jednak efekty tak spektakularne, jak w przypadku operacji plastycznych.

Tabletki na większy biust mają w swoim składzie również witaminy i składniki odżywcze, które sprawiają, że skóra i włosy stają się mocniejsze. Działają więc nie tylko na wzrost piersi, ale również poprawiają stan całego ciała. Pierwsze efekty stosowania tabletek mogą pojawić się już po miesiącu codziennej suplementacji, jednak faktyczne powiększenie piersi może być widoczne dopiero po kilku miesiącach.

Wciąż jednak przyjmowanie tabletek jest tańsze i bezpieczniejsze od operacji. Jedno opakowanie tabletek powodujących wzrost piersi kosztuje około 150-250 złotych, a to znaczy, że żeby osiągnąć pożądany efekt, wydamy maksymalnie 2 tysiące złotych. To zdecydowanie mniej niż w przypadku chirurgii plastycznej. Warto wspomóc suplementację naturalnym serum na biust Frashe, które ujędrni skórę już po miesiącu i innymi domowymi sposobami – sprawdź sama.

7 KOMENTARZE

    • To prawda, dobry stanik elegancko podnosi i zbiera piersi 😀 Nie spodziewałam się że moje są takie duże dopóki nie poszłam do brafiterki haha 🙂

  1. Oczywiście najskuteczniejsza jest operacja plastyczna, ale czy warto? Ja tam wolę znacznie bezpieczniejsze kremy na powiększenie piersi.

  2. Tabletki nie… nie chce się chemią faszerowac… po co niby?? Wolę już kupić frashe i tyle, to znacznie bezpieczniejsza opcja!!

  3. cieszę się że naturalnie mam ładne piersi itp. ale moja siostra niestety po 3 ciąży straciła na jakości biustu, chcę jej pomóc i kupić jej jakiś zabieg/krem na urodziny…. co myślicie???

  4. Dużo się naczytałam na temat takich tabletek i zdecydowanie odradzam. Lepiej kupić sobie jakiś dobry krem ujędrniający do biustu. Efekty będą, ale trzeba troszkę poczekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here