Ile kosztuje powiększenie biustu?

9
2
views
Woman with marks on her breasts for cosmetic surgery

Każda kobieta marzy o pięknym dekolcie i okazałym biuście. Piersi są i od zawsze były atutem kobiecości, a posiadaczki tych najbardziej równych, jędrnych i zaokrąglonych uważane są za najbardziej atrakcyjne. Dlatego powstało wiele sposobów na to, żeby kobiety z niewielkim lub asymetrycznym biustem mogły poczuć się wyjątkowo i pięknie.

A więc ile kosztuje powiększenie biustu?

W zależności od metody i efektów ceny będą różne. Najwięcej pieniędzy wydamy na chirurgię plastyczną i silikonowe implanty, nieco mniej będzie kosztować wypełnianie piersi kwasem hialuronowym, a najmniej – suplementacja tabletkami powiększającymi biust i ujędrniającymi kremami oraz serami. Na co się zdecydować i co będzie bardziej opłacalne?

Operacja plastyczna

Powiększanie biustu za pomocą wszczepienia silikonowych lub solnych implantów jest najbardziej powszechną i najskuteczniejszą metodą powiększania biustu. Dzięki niej można w dość naturalny sposób skorygować kształt i wielkość piersi. Silikon jest substancją obojętną, więc nie wchodzi w reakcje z tkankami ani płynami ustrojowymi, nie wywołuje też reakcji alergicznych.

Zabieg polega na nacięciu skóry wokół otoczki brodawki sutkowej lub pod fałdą piersiową. Implant umieszcza się najczęściej pod mięśniem piersiowym górnym, co pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu piersi, ponieważ silikon zasłania wystarczająca liczba tkanek. Ostateczny efekt powiększenia widoczny jest po około 3 miesiącach.

Za powiększenie biustu implantami zapłacimy od 12000 do 18000 złotych.

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową

To kolejny typ zabiegu powiększenia biustu z użyciem medycyny estetycznej – lipomodeling. W jego przypadku do wypełnienia piersi używa się własnej tkanki tłuszczowej. Jest to bezpieczna metoda, która polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej nadmiar, poprzez zabieg liposukcji. Następnie odpowiednio przygotowana tkanka jest wszczepiana do piersi w określone rejony sutka. Ma to na celu uzyskanie odpowiedniego kształtu i wielkości. Niewielkie ranki szybko się goją, a co najważniejsze – efekt jest trwały i zabiegu nie trzeba powtarzać.

Ceny lipomodelingu wahają się od 8000 do 14000 złotych.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to związek chemiczny, który naturalnie występuje w naszym organizmie i jest, nie bez powodu, nazywany „eliksirem młodości”. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody – dzięki niemu skóra staje się napięta i wypełniona. Jest stosowany z powodzeniem w zabiegach wypełniania zmarszczek, jednak jego zasługi docenili również chirurdzy zajmujący się powiększaniem piersi.

W czasie zabiegu lekarz nacina skórę pod pachą i wprowadza tam kaniulę, czyli pewnego rodzaju „port”, który umożliwia późniejszą aplikację kwasu do piersi. Po jego wprowadzeniu wykonuje się masaż, który ma na celu ukształtowanie biustu i wyrównanie kwasu. Efekty powiększenia i podniesienia biustu utrzymują się przez około 2 lata.

W zależności od rozmiaru, jaki chcemy uzyskać, zapłacimy od 5000 do 15000zł.

Tabletki na powiększenie piersi

Suplementy powiększające piersi posiadają w swoim składzie roślinne hormony – fitoestrogeny. W swoim działaniu naśladują one funkcje estrogenów, czyli kobiecych hormonów płciowych, które odpowiadają za rozwój narządów płciowych i kobiecych cech, takich jak zaokrąglone biodra i wydatny biust. Fitoestrogeny pobudzają gruczoły piersiowe do wzrostu, przez co po kilkumiesięcznej kuracji piersi stają się większe i bardziej jędrne. Tabletki zawierają również inne składniki odżywcze, które regenerująco i ujędrniająco działają na skórę. To sprawia, że efekt powiększenia jest bardziej widoczny i efektowny.

Ceny preparatów wahają się w zależności od marki, jednak średnio wynoszą około 180 złotych. Kuracja jest jednak długotrwała – może trwać nawet kilka miesięcy, a jedno opakowanie wystarcza na miesiąc stosowania. Dlatego można przyjąć, że cena powiększania piersi tabletkami to około 1000-2000zł. Efekt nie jest jednak trwały, a kurację trzeba co jakiś czas powtarzać, kiedy piersi znów zaczynają maleć i obwisać.

Skład takich tabletek często nie różni się znacząco od składu naturalnych kremów ujędrniających dostępnych na rynku (np. Frashe). Warto zatem rozważyć również ich ofertę.

9 KOMENTARZE

  1. Dajcie spokój to sztucznie wygląda to już lepiej zainwestować w dobry krem i naturalnie spróbować – np. Frashe czy coś takiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here