Jakie są najlepsze metody na podniesienie biustu?

3
2
views

Kobieca sylwetka od zawsze poddawana była ocenom, zmieniały się jedynie kryteria. Kiedyś za najbardziej atrakcyjne kobiety uchodziły te pulchne, ponieważ świadczyło to o ich zamożności. Od tamtego czasu wizerunek atrakcyjnej kobiety zaczął się zmieniać – zniknęło uwielbienie do fałdek i nadmiaru tłuszczu, a pozostało do krągłości w biodrach i biuście. Dzisiaj ideałem kobiety są modelki w rozmiarze zero. Jeśli jednak dobrze się przyjrzymy – piękny, zadbany biust cały czas budzi pożądanie. I właśnie takich piersi pragną dla siebie kobiety.

Dlaczego piękny biust jest ważny?

Najczęstszymi przyczynami kompleksów związanych z piersiami jest ich wielkość lub kształt. Ten najczęściej zmienia się po ciąży lub po prostu z wiekiem, kiedy skóra straci sprężystość i napięcie, a piersi obwisają. Nic więc dziwnego, że zabiegi i preparaty na podniesienie i powiększenie biustu zyskały tak wielką popularność – każda kobieta chce czuć się atrakcyjnie. Piersi to symbole kobiecości i seksapilu. Piękny, okazały biust jest też interpretowany przez mężczyzn jako wyznacznik dużej płodności kobiety. Nic dziwnego, bo to, jak wyglądają piersi i jakiej są wielkości, zależy od ilości kobiecych hormonów płciowych – estrogenów. To one są odpowiedzialne za wykształtowanie cech kobiecych – delikatnej budowy, zaokrąglonych bioder czy właśnie pełnych, zdrowych piersi.

Budowa biustu związana jest też jednak z genetyką – więc jeśli babcia lub mama miały nieduży biust, nie warto oczekiwać, że w naszym przypadku będzie inaczej. Na szczęście istnieje szereg sposobów, które pozwalają na korekcję i podniesienie biustu.

Metody na podniesienie biustu

1. Operacja plastyczna

Podniesienie piersi to tzw. zabieg mastopeksji. To nie operacja powiększająca biust, ale przywracająca go do dawnego wyglądu. Stosuje się ją w przypadku piersi obwisłych po ciąży i tych, które tracą swój wygląd wraz z wiekiem, kiedy skóra staje się wiotka, słaba i traci swoją jędrność. Dzięki zabiegowi mastopeksji biust jest uniesiony i ujędrniony, a piersi wymodelowane. Co istotne, efekt jest natychmiastowy.

Zabieg można przeprowadzić na dwa sposoby – pierwszy polega na usunięciu nadmiaru skóry i przesunięciu brodawki na odpowiednie miejsce. Powstaje po nim blizna, a przez pierwsze kilka miesięcy należy nosić specjalny stanik unieruchamiający piersi oraz używać maści zmiękczającej blizny. Drugi sposób polega na wszczepieniu niewchłanialnych nici tworzących siatkę, którą chirurg podnosi piersi do góry. Ten sposób nie pozostawia blizn, a jego efekt jest bardzo naturalny. Czytaj więcej o operacjach.

Cena: 8000 – 16000zł

2. Wypełnianie kwasem hialuronowym

Kwas ten naturalnie występuje w naszym organizmie i stosuje się go z powodzeniem na przykład do wypełniania zmarszczek. Jak pokazała praktyka, jest też niezastąpiony przy podnoszeniu i wypełnianiu piersi. Dzięki niemu można nie tylko powiększyć i ujędrnić biust, jest on pomocny również w korygowaniu asymetrii.

Zabieg przeprowadzany jest na miejscowym znieczuleniu – lekarz robi niewielkie nacięcie pod pachą i wprowadza tam kaniulę, która pozwala na wprowadzenie do piersi kwasu. Po wstrzyknięciu do piersi odpowiedniej ilości preparatu wykonuje się masaż, żeby wyrównać efekt. Rezultaty są natychmiastowe i utrzymują się od 1,5 roku do 3 lat.

Cena: 7 000 – 15000zł

3. Tabletki na powiększenie piersi

W czasach ogólnodostępnej suplementacji niemal wszystkich składników odżywczych nie mogło zabraknąć preparatów, które powodują wzrost i ujędrnienie piersi. Na rynku występuje wiele tabletek, które chwalą się, że powodują zauważalną zmianę biustu. W ich składach znajdują się fitoestrogeny, czyli roślinne hormony działające na podobieństwo kobiecych estrogenów. Pobudzają one gruczoły piersiowe do wzrostu, przez co piersi stają się bardziej podniesione i optycznie większe. W składach tabletek znajdują się również składniki, które poprawiają wygląd i jędrność skóry, a to znacząco przekłada się na lepszą prezentację biustu.

Jedynym minusem tabletek powiększających piersi jest długi czas trwania kuracji – na pierwsze efekty trzeba czekać kilka tygodni, jednak warto wspomóc kurację masując piersi kremem Frashe.

Cena: ok. 150 – 250zł za 1 opakowanie

3 KOMENTARZE

  1. tabletki na mnie niestety nie podziałały, ale krem i ćwiczenia sprawiły że ledwo poznaję swoje piersi przed walki o ładniejszy biust… nie mogę się opędzić od spojrzeń mężczyzn hihhihhih

    • Tabletki to chyba jednak przesada
      Ale taka codzienna pielęgnacja i aktywność fizyczna to zupełnie co innego! Gratuluję, teraz też zaczynam swoją przygodę z ćwiczeniami i z Frashe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here